Новини будівельних технологій


Червень, 2015 р.

В Україні з’явились енергозберігаючі будинки-юрти.


Перші будинки-термоси з'явились на Херсонщині. Таке житло — без звичного всім даху та кутів економить не лише витрати на будівництво, а й комунальні кошти.

Як повідомляє kherson.in, для обігріву цілого дому буде достатньо бюджетного котла. У процесі збереження тепла велику роль відіграє і пінобетон, який затримує його під "куполом".

Винахідником такого проекту є житель Кривого Рогу Юрій Колесніков, який і сам живе в такій сучасній юрті.

За матеріалами http://24tv.ua/ukrayina/v_ukrayini_zyavilis_energozberegayuchi_budinkiyurti/n576578


травень, 2015 р.

ТААСС- технологія комфорту і нових можливостей.


ТААСС (термоактивні Адаптивні Будівельні Системи) забезпечує комфортну температуру для життєдіяльності за рахунок контролю температури несучих частин будівлі - залізобетонного каркаса.

Використання технології ТААСС відкриває нові можливості у будівництві будинків різних типів, а також їх експлуатації. Вона може застосовуватися при проектуванні та будівництві котеджів, промислових будівель, а також багатоквартирних будинків. При цьому вона інтегрує в себе: опалення, вентиляцію і кондиціонування, а також гаряче водопостачання.

Розробник ТААСС директор ТОВ «Інститут Проектування» Володимир Михайлович.Брунько каже, що система ТААСС дозволяє Замовнику скоротити капітальні витрати на будівництво до рівня 350-375 у.о. за кв. м. За рахунок чого знижується вартість будівництва?

Чинники зниження вартості будівництва

1. Відмова від земляних робіт, паль - використання плитних, суміщених фундаментів - економія до 7-10% будівельно-монтажних робіт;

2. Схема повний каркас з оптимізованою сіткою колон з консолями - зменшення матеріалоємності та забезпечення принципу open-space (відкритий простір);

3. Відмова від технічних поверхів економія до 5-7%;

4. Відмова від несучих стін - збільшення корисної площі поверху на 8-9%

5. Відмова від стяжок підлог - економія до 4% висоти поверху - економія на стягуванні, площі фасадів і кубатурі стін - сукупно - до 20 $ / кв.м.

Крім цього, розроблена технологія дозволяє також найбільш ефективно використовувати поновлювані джерела енергії, а також забезпечувати витрати на опалення під час зимового періоду в межах 0,8 кВт * год електроенергії на 100 кв.м будівлі.

В цілому, ТААСС – це унікальні інжинірингові рішення які дозволяють зробити будівництво надійніше, швидше і дешевше, а будинок - затишніше!

Джерело: ТОВ «Інститут Проектування»

квітень, 2015 р.

В Японії завершилося будівництво двох гігантських плавучих сонячних електростанцій

 

В японському місті Като на озерах Нишихира і Хигашихира побудовані дві гігантські плавучі сонячні електростанції. Як говорять в компанії Kyocera Corporation і Century Tokyo Leasing Corporation, яка виконала будівництво цих споруд, сумарна потужність двох електростанцій становить приблизно 3300 мегават-годин енергії на рік, що може забезпечити електроенергією близько 920 будинків. Ефективність плавучих сонячних електростанцій є вище сонячних панелей, які встановлюються на дахах будівель. Адже плавучі електростанції охолоджуються безпосередньо водною поверхнею, на якій вони розташовані. Дані плавучі електростанції також можуть знизити поширення водоростей у водоймах, і одночасно зменшити рівень випаровування води. Крім цього, японські плавучі електростанції здатні витримувати тайфуни. Вчені з Японії не мають наміру зупинятися на досягнутому, і в майбутньому планують побудувати ще більшу за потужностю плавучу сонячну електростанцію.
Більше читайте тут: http://dt.ua/TECHNOLOGIES/v-yaponiyi-zavershilosya-budivnictvo-dvoh-gigantskih-plavuchih-sonyachnih-elektrostanciy-171017_.html


березень, 2015 р.

Будинки за технологією Genesis


Час на будівництво будинку площею 50 кв. м: 10 днів. Від 15 днів потрібно для фінальної обробки. Приблизно через 40 днів в будинок можна заселятися.
Основа будинку - міцний каркас з оцинкованого металу, який не деформується під впливом ніяких атмосферних явищ. Важливо відзначити, що в конструкції немає алергенних складових.

Каркас виробляється в заводських умовах. Завдяки його властивостям, технологія дозволяє будувати будинки заввишки до 4-х поверхів. Поки каркас роблять на заводі, можна паралельно підготувати фундамент будинку, переважно мелкозаглубленний. Після того, як каркас привезуть на місце будівництва, його монтаж буде закінчений в лічені дні. Інші плюси технології - низька кількість втрат тепла, відсутність необхідності в закладці глибокого фундаменту.

У експертів виникають питання з приводу звукоізоляції в будинках, побудованих за такою технологією. Адже метал - не найкращий матеріал для цих цілей.

лютий, 2015 р.

Будинок за технологією "ЕкоКУБ"


Термін зведення будинку площею 50 кв.м  за даною технологією - 30 днів
Технологія «ЕкоКуб» поєднує в собі ідею будівництва каркасних будинків із технологію будови з солом'яних блоків. Прямокутні солом'яні тюки, які роблять прес-підбирачі, знову пресуються для ще більшої жорсткості, а потім кожен солом'яний тюк обрамляється в міні-каркас. Бічні стінки штукатурять і фарбують. У каркасі є отвори, в які вставляються пластини з фанери, - таким чином закриваються можливі містки холоду. Автори технології переконують, що кожен господар з шуруповертом в руці може зібрати такий будинок.

Єдиний мінус будинків, побудованих за технологією «ЕкоКуб», полягає в тому, що в ньому, крім вас, захочуть оселитися дрібні гризуни, в першу чергу, - миші. Тому в будинку доведеться завести кота (а краще двох).